PRÁVĚ VYŠLO...


ROZHOVOR - IVANKA DEVÁTÁ

Šťastná za všech okolností - tak pojmenovala Ivanka Devátá svoji sedmnáctou knihu, která právě vychází a jež je její autobiografií. A je opravdu o čem vyprávět a nač vzpomínat. Je jí šestaosmdesát a aktivitu by jí mohli závidět výrazně mladší. Nejenže píše mimořádně úspěšné knihy, ale stále také jezdí po besedách, slyšet ji můžeme v rozhlase, objevuje se i v televizi, setkává se s rodinou a přáteli a hlavně ji neopouští humor a dobrá nálada.

PORTRÉT - ROBERT VANO

Světově proslulý fotograf Robert Vano rozhodně neprožil nudný či všední život. Povídali jsme si o emigraci, nelehkých začátcích v USA i jeho prvních úspěších a také o slavných lidech, se kterými se během své umělecké dráhy setkal 

VÍRA, VĚDA, LIDÉ

Křesťanské Vánoce -  zprávu o "prvních Vánocích" nalézáme v evangeliu svatého Lukáše v Novém zákoně, který je součástí Písma svatého.

NAŠE TRADICE

ČERTI, MIKULÁŠ, KVAŠÁK A DALŠÍ -  na Valašsku se setkáme v prosinci s postavami, které jinde u nás nemají obdobu. Jejich masky a převleky vypadají až strašidelně, jsou plné kůží, zvonců, řetězů, s obrovskými rohy na hlavách. A jejich nositelé podle toho jednají. Něco podobného najdeme v okolí Salcburku, na Solnohradsku.