22/2021

Z obsahu - vybrali jsme pro vás

Rozhovor: Rozhlasová moderátorka, šansoniérka a písničkářka Jana Rychterová své první CD věnované dětem Hrátky s češtinou a s dopravní výchovou vydala v roce 2000, v době, kdy působila jako učitelka. Toto CD se dodnes úspěšně používá ve školách při výuce. Jana se dětem věnuje i dnes, a to v rozhlasovém pořadu Rádia Junior a dospělým v Nočním Mikrofóru.

Cestování: Slovensko stále přitažlivější. Turistika patří k našemu životnímu stylu, dovolenou si bez pohybu už obtížně představíme. Až to zase půjde, pro svou dovolenou zvolíme destinace buď domácí, nebo nejspíše v nejbližším zahraničí. Máme tak relativní jistotu, že v případě komplikací se dostaneme domů, byť třeba způsobem, plným improvizace. Řešení se nabízí - vzpomeneme na léta společného státu a na fakt, že k východním sousedům jsme vždy jezdili často a masově. Kromě atraktivity tamních turistických cílů Slovensko splňuje aktuální požadavek nekomplikovaného návratu v případě potřeby.

Portrét: Petr Hejzlar v devatenácti letech natočil svůj první film a dokázal pro něj získat i známé herecké osobnosti. Rozhodl se splnit si svůj životní sen a stát se režisérem, a tak zatímco jeho vrstevníci posedávají v klubech, tak jeho najdete za kamerou nebo ve střižně.

U příležitosti Dne dětí naleznete v aktuálním týdeníku dvoustránku věnovanou dětem, a to i se soutěží a dárky navíc!