20/2021

Z obsahu - vybrali jsme pro vás

Rozhovor: Pavel Mang - znáte ho jako roztomilého blonďáčka Vaška, jehož ztvárnil po boku svého seriálového otce Petra Haničince v dnes už kultovním seriálu Cirkus Humberto. Byla to jeho první herecká štace. Pak následovaly další role, až nakonec osud přehodil výhybku a Pavlova dráha nabrala jiný směr. Když jsme se sešli poprvé, abychom pořídili tento rozhovor, už to zdaleka nebyl ten modrooký blonďáček ze Šumavy, ale věřte, že kus malého Vaška v něm zůstal dodnes.

Cestování: Pobaltí - země bílých pláží, čápů a krav, pomezí východu, severu i západu a říše hvozdů a bílých nocí, Tři definice, tři pobaltské země, tři trny v oku Ruska. Dnes tři svobodná území... Estonsko, Lotyšsko, Litva. Tyto tři státy mají kromě polohy společnou především historii provázanou mnohými kulturními a ekonomickými svazky. Jistou podobnost, tři vodorovné pruhy, mají i jejich vlajky.

Portrét: Na planetě fantazie žije výtvarnice Sandra Hejlová už od dětství. Jako malá holčička pořád něco malovala nebo vyráběla a, jak jen to šlo, odcestovala na planetu své fantazie, kde jí bylo vždycky dobře a vlastně se na tom dodnes nic nezměnilo.